Regioniniame parke saugomi Dzūkų aukštumos šiaurinio pakraščio kraštovaizdžio kompleksai. Daugiau kaip pusę parko ploto užima koncervacinė zona – gamtiniai ir kultūriniai draustiniai. Prieš pora tūkstančių metų gyvenusius žmones primena piliakalniai, kiti archeologiniai paminklai. Lyg senovės giria ošia Dūkštų miškas, kurio didesnę dalį užima ąžuolynai. 37 hektarų plote įkurtas ąžuolų rezervatas. Prie Dūkštų bažnyčios – bendras paminklas Vilniaus universiteto profesoriams, kurie čia gyveno nuo XVIII amžiaus. Neris teka giliu slėniu. Daugiau kaip penkiasdešimties metrų aukščio šlaitai apaugę šilais. Labai didele įvairove pasižymi miškų ir upės pakrančių augalija, gausu retųjų augalų. Prie Neries, gražiausiose ir gerai privažiuojamose vietose įsteigtos rekreracinės zonos. Įrengtos laužavietės, miško baldai.

Elniakampio ežeras vasarą traukia poilsiautojus savo skaidriais vandenimis. Žvejas čia taip pat nenuobodžiaus. Žilą senovę ir mūsų protėvių Baltų laikus mena Briedeliškių, Buivydų, Elniakampio, Naujosios Rėvos piliakalniai, Viršupio (Karmazinų) alkakalnis ir kelios senovinės gyvenvietės. Iš J.Limanovičiaus lūpų: „…Karmazinuose yra kalnas. Ten buvo kurenama ugnis ir dieną ir naktį. Senovėje buvo Lietuvių šventovė. TEN BUVO LIETUVA!“

Pravažiuodami pro Dūkštų gyvenvietę galėsite pasigerėti Dūkštų bažnyčia, užsukti į istoriškai svarbias kapinaites. Parko teritorijoje yra daug memorialinių vietovių, tai Grabijolų, Gelažių – Antakalnių kapinės. Veikiančių kapinių yra net penkios. Senovės pilkapynai, tokie kaip Karmazinų, yra didžiausi Vilniaus rajone. Be šio, yra dar Popų, Žemųjų Semeniukų, Zabarijos, Paaliosios, Orliškių, Grabijolų, Sidaronių, Veprių pilkapiai, sudarantys žymiausiąją mūsų kultūros pavaldo dalį Neries regioniniame parke.

1997 metais Karmazinų pilkapyne, vadovaujant archeologui doktorantui Gintautui Vėliui, ištirti trys pilkapiai. Pilkapius juosė grioviai, kuriuose aptikti akmenų vainikai bei laužaviečių liekanos. Surasta nemažai degintinių kapų, kuriuose rastas 21 radinys. Daugelis iš jų yra įkapės, kurios leidžia spėti, kad pilkapiai galėjo būti supilti VI-VIII a. po Kristaus.

Neries regioninis parkas